Новий директор не може підписати податкові накладні, виписані минулим директором: останні зміни і які дії?

Хто має право підписувати ПН?

Податкова накладна підписується особою, уповноваженою на це установчими документами платника податків, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.

З 23.04.2021 р.. Діє оновлений п. 10 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабміну від 29.12.2010 р.. № 1246, зі змінами згідно з Постановою КМУ від 21.04.2021 № 378, в якій зазначено, що до Реєстру приймаються податкова накладна (далі – ПН) та / або розрахунок коригування (далі – РК), складені в електронній формі з накладенням:

  • кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) головного бухгалтера (бухгалтера) або КЕП керівника (за відсутності у постачальника (продавця) посади бухгалтера) та кваліфікованої електронної печатки (за наявності) постачальника (продавця), що є юридичною особою;
  • КЕП постачальника (продавця), що є фізичною особою – підприємцем.

Пояснимо: після зміни директора на фірмі, новий директор не зможе зареєструвати податкові накладні, виписані минулим директором, як це було раніше.

Як цього уникнути?

  • зареєструвати всі ПН / РК, виписані до дня звільнення старого директора; новому директору отримати ключі ЄЦП з дати прийому;
  • делегувати право підпису іншому посадовому співробітнику до Дня звільнення старого директора, повідомивши про це належним чином податкову (подавши повідомлення форми J(F)1391103, яке надсилається в електронному вигляді за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 557);

Якщо у вас є співробітник, який має діючий сертифікат, проте на дату звільнення старого директора даний сертифікат не був зареєстрований в податковій, то новий директор, після вступу на посаду, може направити повідомлення J/f1391103 в податкові органи на цей сертифікат з типом підпису "підпис податкових накладних". У цьому випадку вказаний співробітник має право підписувати пн з дати дії цього сертифіката.

  • Остання порада: це своєчасно отримувати нові сертифікати на уповноважених підписантів ПН та РК до закінчення строку їх дії.

Більше практичних кейсів можна розглянути на сайті buhgalter911.com